خمام شهرداری  خمام پرچم جمهوری اسلامی ایران
سال 94 دولت و ملت، همدلی و همزبانی
۱۴۰۰ سه شنبه ۳۰ شهريور
1397/02/30 خمام را بهتر بشناسيم
خمام را بهتر بشناسيم

به گزارش پايگاه خبري انديشه‌گيلان، موسي فكور در مراسم افتتاحيه نخستين جشنواره عكس شهر خُمام با بيان اينكه خُمام يازدهمين شهر پرجمعيت استان گيلان است اظهار داشت: برخلاف برخي از شهرهاي استان گيلان كه رُشد چشمگيري در جمعيت ندارند، رُشد جمعيت در شهر خُمام به‌صورت صعودي است.

شهردارخُمام با اشاره به اينكه خُمام به دليل نزديكي به مركز استان گيلان اقامتگاه افرادي است كه در رشت مشغول به‌كار هستند گفت: خُمام به دليل آرامش و جذابيت، اقامتگاه بسيار مناسبي براي گردشگران است.

فكور با تاكيد براينكه كمربندي شهر خمام باعث شد تا مردم كمتري از داخل شهر خمام عبورومرور كنند خاطرنشان كرد: هدف از عبورومرور مردم به داخل شهر، شناساندن محله‌ها و جاذبه‌هاي ديدني شهر خُمام به گردشگران است.

وي بابيان اينكه خُمام با وسعت 600 كيلومترمربع و بيش از 60 هزار نفر جمعيت و با توجه به تقسيمات كشوري قابليت هاي لازم را براي شهرستان بودن دارد افزود: مقدمات براي شهرستان شدن خُمام فراهم شده است و اين تنها به نگاه دولت بستگي دارد.

شهردارخُمام با بيان اينكه اكنون رويكرد استان گيلان بومگردي و گردشگري است تصريح كرد: عكاسي در شناساندن يك مكان براي گردشگران بسيار موثر است.

فكور تصريح كرد: ارائه بروشور يا تصوير، جلوه يك شهر را به مخاطب يادآوري مي‌كند و بسياري از كشورهايي نيز كه در صنعت گردشگري موفق هستند با انتشار تصاوير از مكان‌ها به موقعيت گردشگري مناسبي دست پيدا كرده‌اند.

وي با بيان اينكه اگر قابليت‌ها و جاذبه‌هاي شهر خُمام به نمايش گذاشته شود مي‎‌توان گردشگران بسياري را جذب كرد يادآورشد: گردشگري در وضعيت اقتصاد يك شهر بسيار موثر است.

شهردارخُمام با بيان اينكه اگر وضعيت اقتصاد يك شهر رونق پيدا كند وضعيت اقتصادي صنعتگران، ادارات و حتي مجموعه شهرداري نيز رونق پيدا مي كند افزود: رونق يك شهر باعث اشتغال در آن شهر مي شود و نيروي كار زيادي نيز جذب مي شود.

فكور با تاكيدبراينكه جذب گردشگر مي تواند مشكلات بيكاري را تا حدودي برطرف كند گفت: شب هاي خمام شب هاي پر رونقي است و عرضه يخ‌دربهشت هاي مخصوص خمام يكي از دلايل شب‌هاي پر رونق خمام است.

وي با تاكيد بر اينكه شهرداري خُمام برنامه‌هاي بسياري در حوزه‌هاي فرهنگي دارد تاكيد كرد: شهرداري خُمام تا كنون برنامه‌هاي فرهنگي متعددي را با همكاري پايگاه‌هاي مقاومت، هيا‌ت‌هاي مذهبي و كانون‌هاي فرهنگي در سطح شهر ارائه كرده است.

شهردارخُمام با اشاره به اينكه ساماندهي بازار خمام در دستور كار شهرداري قرار دارد خاطرنشان كرد: در بازار خمام محصولات كاملا محلي عرضه مي شود كه مي‌تواند در جذب گردشگر بسيار موثر باشد.

به گزارش انديشه‌گيلان، تصويربرداري از شهر خمام به همت شهرداري، شوراي شهر خمام،  بسيج رسانه استان گيلان و جمعي از عكاسان و خبرنگاران گيلاني برگزار شد و در طول مسير عكسبرداري، مسئول بسيج رسانه استان گيلان عكاسان و خبرنگاران را همراهي كردند.

تعداد بازدید: 1016
تمامي حقوق وب سايت متعلق به شهرداري خمام  مي باشد.
Powered by DorsaPortal